O metodzie

Tresura psów metodą naturalną

Naturalna Metoda Szkolenia psów została opracowana na podstawie wieloletnich obserwacji i badań nad wilkami i innymi dziko żyjącymi gatunkami psowatych. Twórcą tej metody jest Francuz pan Joseph Ortega.

Metoda ta opiera się na etologii, a w praktyce na doświadczeniu empatii poprzez próbę myślenia kategoriami psa, poprzez rozumienie, przewidywanie i wyprzedzanie jego reakcji. Wytworzenie odpowiednio silnej motywacji zapewni właścicielowi osiągnięcie zamierzonego celu.

Szkolenie psów

Metodę Naturalną można nazwać “bezdotykową metodą szkolenia” opartą na zabawie i nagrodzie, czyli na tym co wywołuje pozytywne odczucia, przyjemne tak dla psa jak i właściciela. Jedyną “karą” jest brak nagrody i ignorowanie zachowań niepożądanych w danej sytuacji.

Metoda ta pozwala na rozpoczęcie szkolenia od ósmego tygodnia życia opierając się na zabawie, a przede wszystkim na naturalnych zachowaniach psa. Podczas takiego szkolenia, edukacyjnej zabawy, a dla psa “czasu nagradzania” wytwarza się więź między właścicielem a jego pupilem, obaj uczą się “mowy” swojego towarzysza, nawzajem poznają się w sposób bezpieczny i bez nadmiernego uzależnienia.

Podczas takiej zabawy pies staje się bardziej ufny w stosunku do otoczenia, otwarty na nowe doświadczenia i pewniejszy siebie.

Wielkim atutem Naturalnej Metody jest fakt iż oprócz uzyskania posłuszeństwa pies staje się odporny na stres, nabyte umiejętności jest w stanie wykonać w różnych miejscach i sytuacjach w sposób swobodny.

Nie ma ograniczeń rasowych.

90142-201330-metodaarm1

90143-201332-metodalat